Dlaczego odżywki to niezbędny element budowania formy sportowca?

forma sportowca

Chociaż odżywki nie są w stanie zastąpić ani regularnych treningów, ani zbilansowanej diety, ich spożywanie jest niezbędnym elementem budowania formy każdego sportowca. Dzieje się tak za sprawą ich składu, czyli zawartych w nich białek, a przede wszystkim aminokwasów. To one czynią z odżywek stały element odżywiania się sportowców. Sprawdź, na czym polega ich dobroczynne działanie.

Czym są i jak działają aminokwasy?

Aminokwasami nazywa się związki, będące budulcem białek w organizmie. Są one źródłem energii i przyczyniają się do prawidłowego wzrostu tkanek oraz komórek. Dzięki nim sportowcy lepiej spalają tłuszcze i węglowodany. Co ważne, odżywki wpływają korzystanie nie tylko na kondycję osób, zawodowo zajmujących się sportem. Polecamy je każdemu, kto prowadzi aktywny tryb życia i chce zachować dobrą formę oraz kondycję. A za co odpowiadają poszczególne aminokwasy?

Jakie rodzaje aminokwasów można wyróżnić i jak działają?

Aminokwasy to bardzo szeroka grupa substancji. W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi histydynę, stymulującą wzrost i pomagającą zwalczyć reakcje alergiczne, oraz leucynę. Ten bardzo pożyteczny aminokwas jest ważnym składnikiem odżywek dla sportowców, regeneruje bowiem mięśnie i kości oraz reguluje poziom cukru we krwi. Co niemniej ważne, leucyna przyczynia się do szybkiej utraty tkanki tłuszczowej.

Kolejnym aminokwasem, dostępnym w naszej ofercie jest izoleucyna, przyspieszająca regenerację po urazach sportowych i dodająca energii. Metionina natomiast działa osłonowo na wątrobę i jednocześnie przyspiesza metabolizm tłuszczów. W składzie odżywek dla sportowców znaleźć można także tryptofan, pozytywnie wpływający na koncentrację i działanie układu nerwowego, a także zmniejszający nadpobudliwość i napięcie. Producentom odżywek oferujemy także:

  • alaninę,
  • argininę,
  • cysteinę,
  • glutaminę,
  • tyrozynę.

Wszystkie te substancje odgrywają olbrzymią rolę w diecie sportowców. Alanina bowiem wspiera odporność, a arginina przyspiesza gojenie się ran. Cysteina poprawia kondycję organizmu, glutamina poprawia funkcjonowanie jelit, a tyrozyna pomoże w zwalczaniu zmęczenia. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Free valuation

What products are you interested in?
What quantities are you interested in?

Bezpłatna wycena

Jakimi produktami jesteś zainteresowany/a?
Jakimi ilościami jesteś zainteresowany/a?